Nehoda 7.8.2009 (Horizont za Žabárnou)

7. 8. 2009

Dne 7.8.2009 v 10:57 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po dopravní nehodě ve Fryštáku, Žabárně.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v části Žabárna došlo ke střetu dvou osobních aut zn. Mazda a Audi.

Na vrcholu známého a hůře přehledného horizontu u Žabárny vyjel řidič Mazdy z vedlejší komunikace, přičemž došlo ke střetu s projíždějícím vozem Audi. Po nárazu došlo ke zranění nejméně jedné osoby z prvního auta. Ve druhém voze byli účastníci ochráněni aktivovanými airbagy.

Zraněný muž byl tažen z vozu a po příjezdu zdravotníků si ho do své péče převzal lékař. Ostatní účastníci nehody byli preventivně prohlédnuti zdravotníky. Hasiči zajistili vraky vozů proti případnému požáru a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbenty. Zraněný muž byl převezen do nemocnice k další nezbytné péči a případné hospitalizaci.

Hlídka policie musela v nepřehledném místě řídit dopravu kyvadlově a jen po části poloviny vozovky. Dopravní omezení na důležitém silničním tahu trvalo asi hodinu. Nehodu šetřila policie.

zdroj: HZS Zlín