Jdi na obsah Jdi na menu
 

26.4.2010 Tragický požár osobního auta u Fryštáku-Žabárny

27. 4. 2010

Dne 26.4.2010 v 18:55 hod. byli hasiči informováni o požáru osobního auta u Horního Lapače.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Holešova s jedním zásahovým vozem, ve společném výjezdu s jednotkou dobrovolných hasičů z Holešova. Později na místo vyjel také velicí důstojník směny ze Zlína. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na polní cestě u Žabárny došlo k tragickému požáru osobního auta starší řady Škoda.

Událost byla oznámena na tísňovou linku 112 řidičkou, která projížděla po silnici mezi Fryštákem a Holešovem. Ta spatřila mohutný černý kouř a na horizontu polí vozidlo v plamenech. 

Jako první na místo dorazila hlídka státních policistů. Osobním autem se jim nepodařilo vyjet po zmáčené polní cestě, a tak vůz odstavili a k hořícímu vozu došli pěšky. Celé vozidlo bylo v plamenech a uvnitř policisté spatřili hořící torzo lidského těla.

Hasiči byli na místě do deseti minut, ale ani jedné ze zásahovým cisteren se nepodařilo po bahnité cestě vyjet. Oba speciály zůstaly stát pod kopcem a na jeho horizont museli hasiči společně natáhnout vodní vedení v délce asi 200 metrů. Záchrana člověka nebyla možná a plameny byly postupně na celém vraku sraženy a uhašeny.

Po uhašení požáru bylo upřesněno, že se katastrálně jedná o území Zlínska. Místo bylo postupně předáno policii k dalšímu šetření. Na místo vyjel také vyšetřovatel hasičů, který rovněž spolupracuje na objasnění požáru.

zdroj: HZS Zlín

Obrazek