23.8.2014 Pád letadla

31. 10. 2014

Dne 23. 8. 2014 v 17:12 hodin přijalo operační středisko hasičů ve Zlíně zprávu o pádu malého letadla v prostoru mezi obcemi Fryšták a Racková. Na místo pádu letadla byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze Zlína a dobrovolných hasičů z Fryštáku.

Po příjezdu na místo události dobrovolní hasiči pomocí vysokotlakého proudu vody uhasili požár letadla. Profesionální hasiči poskytovali až do příjezdu zdravotníků resuscitaci pilota. Letadlo při nehodě poškodilo elektrické vedení vysokého napětí a proto byla povolána pohotovostní jednotka firmy E.ON.

Pilot letadla i přes poskytnutou lékařskou pomoc zemřel.

Na místě je dopravní inspektorát Policie České republiky.

Během hašení požáru nedošlo k poškození techniky ani hasičů.

Příčina havárie a výše škody je prozatím v šetření Policie České republiky.

23. 8. 2014 ve 21:30

Poškozením vedení vysokého napětí došlo k přerušení dodávky elektrického proudu ve Fryštáku a Rackové. Pohotovostní služba po příjezdu na místo nehody obnovila dodávku proudu ve Fryštáku. V Rackové bude dodávka proudu obnovena až po zahájení šetření Úřadem pro civilní letectví.

Šetřením bylo zjištěno, že malý letoun vlastní výroby pilotoval občan z obce Racková.

Hasiči místo nehody osvětlují.

Náhledy fotografií ze složky 23.8.2014 Pád letadla