22.8.2014 Požár OA

31. 10. 2014

Dne 22. 8. 2014 ve 22:31 hodin obdrželo operační středisko hasičů ve Zlíně hlášení o požáru osobního vozu Audi Cabrio v obci Horní Lapač na Kroměřížsku. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z Holešova a dobrovolných hasičů obce Fryšták.

Na místě požáru byli jako první hasiči z Holešova. Oheň se snažil uhasit majitel vozu hasicím přístrojem, ale nebyl úspěšný. Hasiči proto požár uhasili za pomoci vysokotlakého proudu vody. Na místě zasahovaly dvě automobilové stříkačky.

Na místo události byl povolán vyšetřovatel hasičů, který byl v době hoření vozu na šetření požáru v Podkopné Lhotě.

Šetřením bylo zjištěno, že auto začalo hořet během jízdy. Ve voze jely dvě osoby, které oheň nezranil.

Předběžná škoda způsobená požárem byla určena ve výši 25 000 korun. Zásahem hasičů se podařilo uchránit majetek a zbytek vozu v předběžné výši 70 000 korun.

Vyšetřovatel hasičů pracuje s verzí vzniku požáru, kterou je technická závada na vozidle.

Zdroj HZS Zlín

Náhledy fotografií ze složky 22.8.2014 Požár OA