1.9.2010 Výjezd k požáru střechy v Martinicích

3. 9. 2010

Dne 1.9.2010 v 16:50 byli hasiči informováni o požáru střechy rodinného domu v Martinicích.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Holešova s jedním vozidlem spolu s jednotkou dobrovolných hasičů z Holešova s plošinou. Ty posílily jednotky dobrovolných hasičů z Fryštáku, Prusinovic, Rackové a domácích Martinic. Po příjezdu bylo zjištěno, že došlo k požáru střechy rodinného domu.

Požár zjistili majitelé, kteří se jej snažili uhasit ještě před příjezdem kbelíky s vodou.

Jako první dorazili hasiči z Holešova, už 5 minut od nahlášení. Okamžitě bylo nataženo vodní vedení a hasiči pronikli pod střechu. Požár se podařilo postupně uhasit a část střešní kostrukce s krytinou hasiči rozebrali. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo ohledáno. Vyšetřování ukázalo, že při topení došlo k odlétnutí žhavých částic z komína a k jejich dopadu do odkrytého místa u stožáru na satelit. Přes nedostatečně chráněné místo se žhavé části dostaly na hořlavý materiál kostrukce střechy.

Požárem způsobená škoda byla vyčíslena asi na 100 000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit majetek a střechu asi za 500 000 Kč.

zdroj: Obrazek