Jdi na obsah Jdi na menu
 

Výroční zpráva k 110. výročí založení SDH Fryšták

11. 4. 2011

Nově Vám přinášíme zprávu k 110. výročí založení SDH Fryšták. Zpráva je z roku 2004.


 

Zde je malý úryvek:

Po technické stránce byl sbor vybaven dvěma kolovými stříkačkami, které převzal od obce a Kontribučenské záložny. Dále převzal pod svou správu veškeré protipožární nářadí města. Tato technika byla z počátku umístěna v kůlně při místním špitálu, později se přemístila do dvora radnice.

Po překonání počátečních obtíží byl sboru bezplatně postoupen obecní pozemek, na kterém byla v roce 1910 vybudována hasičská zbrojnice, která slouží svému účelu dodnes. Při stavbě zbrojnice vydatně pomáhali členové sboru a fryštáčtí zemědělci, kteří bezplatně svezli stavební materiál. Finanční náklady činily 6400 korun.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář