Požár 1.8.2009 (Martinice - Hospodářské stavení)

1. 8. 2009

Zdravím všechny,

po dlouhé době jsme byli v klidném sobotním odpoledni svoláni sirénou k požáru. Siréna spustila v 17:12. Okamžitě jsme zahltili telefonáty našeho velitele, přitom se oblékali a skákali do aut. Výjezd byl takřka okamžitý - 17:18 opouštěla naše cisterna svou garáž. 17:25 jsme dorazili na místo. Na místě již byla jednotka HZS Zlínského kraje z Holešova s jednou cisternou a snažili se požár dostat pod kontrolu. Dostali jsme instrukce, že jim už dochází voda, tak jsme natáhli vedení z našeho auta do jejich a zásobovali je vodou. Mezí tím již byli i naši hasiči vevnitř, kvůli kouři museli použít dýchací přístroje. Místní hasiči také natáhli 200m vedení z nejbližšího hydrantu k našemu autu, aby byl dostatek vody. Po chvíli dojela i jednotka dobrovolných hasičů z Holešova s cisternou. Společným úsilím se podařilo požár rychle dostat pod kontrolu a mohli začít dohašovací práce a vyklízení místa požáru. Zpět na základnu jsme byli odveleni 18:20.

Cestou zpět jsme potkali velkou vzácnost. Zrovna kolem spanile projížděli hasiči z roku 1926.

Zásahu se účastnili: velitel jednotky L. Richter, řidič P. Kolajík, velitelé družstev R. Matela a M. Batík, dále R. Šopík a M. Hrdlička.

Osobními auty přijeli pomoct: K. Bačůvka, A. Bačůvková, M. Chudárek a M. Bill

autor: Martin BILL SDH Fryšták