27.9.2010 Prověřovací cvičení v Lukovečku

28. 9. 2010

Dne 27.9.2010 v 19:59 byl na operační středisko HZS Zlín ohlášen požár (prověřovací cvičení) v Lukovečku v areálu myslivecké chaty.

Ve 20:01 byl vyhlášen požární poplach pomocí sirény ve Fryštáku. JSDH Fryšták vyrazila z provizorní garáže ve 20:08. Jednotka z Fryštáku dorazila na místo ve 20:13 a byla informována, že se v objektu nachází dvě nezletilé osoby a tlaková lahev s propanbutanem. 3 členové vybavení vzduchovými dýchacími přístroji vnikli do objektu, vyhledali a vyvedli nezletilé osoby a vynesli lahev, kterou následně venku ochlazovali proudem vody. Druhým prodem vody pak jednotka zlikvidovala požár. Během zásahu nebyl nikdo zraněn.

Na místě zasahovali tito členové JSDH Fryšták:

L. Richter, P. Kolajík, A. Bačůvková, M. Hrdlička, R. Šopík, R. Matela, J. Šopík

zdroj: Obrazek