23.12.2011 Výjezd k požáru domu v Lukově

23. 12. 2011

Krátce po půl čtvrté ráno se Fryštákem rozezněla zlověstná siréna. Naši hasiči se seběhli okamžitě na novou zbrojnici, aby mohli co nejdříve zasáhnout. Na zbrojnici se od velitele dozvěděli, že hoří rodinný dům v Lukově. Zasažený objekt, dům č.p. 125, se nacházel ihned za místním pivovarem.

Po příjezdu na místo byli naši hasiči seznámeni se situací velitelem zásahu. Na místě již zasahovala jedna jednotka HZS Zlín, kterou již podporovali místní hasiči z Lukova. Kvůli zakouřenému prostoru bylo nutno použít dýchací techniku a zakouřené prostory byly ventilovány výkonným ventilátorem. Hašení bylo prováděno dvěma proudy, které byly napojeny na místní hydrantovou síť.

Za SDH Fryšták zasahovali: velitel L. Richter, řidič a strojník R. Šopík, hasiči R. Matela a L. Matula

fotogalerie a text: Martin Bill SDH Fryšták

Náhledy fotografií ze složky 23.12.2011 Výjezd k požáru domu v Lukově