Jdi na obsah Jdi na menu

4.7.2010 IX. ročník O putovní pohár starosty města Fryšták

6. 7. 2010

Po dlouhých dvou letech, kdy se pohárová soutěž zařazená do Zlínské ligy požárního sportu nekonala z různých důvodů, se do Fryštáku letos opět vrátila. Startovní pole na soutěžích zařazených do ZLPS bývá tradičně kvalitní, stejně tomu bylo i u nás. Na IX. ročník O putovní pohár starosty města Fryšták přijelo soutěžit 23 mužských a 8 týmů žen ze dvou okresů (Zlín a Kroměříž). Počasí bylo jako na objednávku a není divu, že si na hřiště TJ Fryšták našlo cestu i hodně diváků.

Kategorie mužů byla velmi kvalitně obsazena. Do Fryštáku si našly cestu týmy: Vrbětic, dvojnásobní vítězové ZLPS, velmi kvalitní týmy z Velkého Ořechova a dále z Nedašova, Brumova, Držkové a Přílep. Boje na dálku byly opravdu těsné a soupeřilo se o vteřinky. Jako první nastupovali na základnu domácí z SDH Fryšták v dosti přeházené sestavě. Výsledný čas byl průměrný 23.09 a stačil až na 16. místo. Vynikající čas zaběhli kluci z SDH Vrbětice “A“, když překonali i rekord tratě a po právu si odnesli odměny za vítězství. Jejich výsledný čas zastavil stopky na hodnotě 16.95.

V podobném duchu se nesly boje i v kategorii žen. Do Fryštáku si našly cestu trojnásobné vítězky z Loukova, dále holky z Pravčic, Hřívínova Újezda a další. Děvčata předvedla hodně pěkný sport a velmi se snažila. Bohužel s výsledkem “N“ odjely holky z Loukova, když se jim nepodařila nasát voda do stroje. Naopak se dařilo děvčatům z Pravčic a jejich čas 17.49 znamenal další překonání rekordu.

Všem zúčastněným děkujeme za ukázku kvalitního a pěkného sportu. Divákům za vytvoření skvělé atmosféry. Hlavně děkujeme všem partnerům soutěže, bez kterých by se soutěž neuspořádala na tak vysoké úrovni. Partnery soutěže byly: Solar technik, Hanák nářadí, Elso systém, Kompresory Januška, Simcar Fryšták.

Všechny také zveme na jubilejní X. ročník O putovní pohár starosty města Fryšták.