Úvodní představení AED

4. 11. 2016

Vlivem smutných okolností, které zasáhly město Fryšták v uplynulém roce, bylo iniciováno menší setkání s odborným představením přístroje AED a ukázkou jeho použití. Přístroj AED (neboli Automatizovaný Externí Defibrilátor) slouží k poskytnutí okamžité pomoci při zástavě srdeční činnosti a její obnově.

dsc_8569.jpg

Představení se zúčastnili členové zásahové jednotky SDH Fryšták, starosta města Mgr. Lubomír Doležel, příslušníci Policie ČR sloužící ve Fryštáku, MUDr. Dagmar Klácelová se sestřičkou a někteří členové fotbalového klubu Fryšták. To nejdůležitější sdělení však přichází od pana starosty, který vlivem tohoto setkání vážně uvažuje o jeho pořízení do vybavení JSDH Fryšták.

dsc_8559.jpg

Velký dík patří také perfektnímu školiteli a záchranáři Ondreji Vymazalovi, který na přání Hanky Naňákové za námi přijel, aby nám tento přístroj a jeho funkci ukázal. Přišlo také na ukázku správné resuscitace, kterou si postupně vyzkoušeli všichni zúčastnění.

dsc_8563.jpg

za SDH Fryšták Martin Bill