Ukázka práce hasičů pro ZŠ Fryšták 29.6.2009

29. 6. 2009

Když nás ředitel ZŠ Fryšták mgr. Libor Sovadina požádal, aby jsme ukázali naši techniku a práci dobrovolných hasičů ve Fryštáku žákům základní školy, nemohli jsme nepřijmout. Je to je jedna z mála akcí, jak přiblížit mnohdy podceňovanou, avšak velmi důležitou práci dobrovolných hasičů, která je nám všem koníčkem. Pro žáky jsme připravili ukázku požáru osobního vozidla a jeho následné hašení. Naše cisternová automobilová stříkačka byla od rána připravena v provizorní garáži na technickém dvoře. V ní čekala posádka, ve složení Petr Kolajík, Roman Šopík, Roman Matela a Alena Bačůvková, na ohlášení požáru osobního automobilu na hřišti ve Fryštáku, které ohlásil velitel sboru a uvaděč Lubomír Richter. Zvlášť žáci prvního stupně a místní mateřské školy netrpělivě vyhlíželi hasičské auto, které tento požár přijede uhasit. Oheň se v obou případech podařilo rychle zkrotit. Potom bylo auto přístupno všem dětem k prohlídce. Ukázku jsme provedli celkem dvakrát, zvlášť pro první a druhý stupeň. Na dodržovnání bezpečné vzdálenosti žáků od vraku dohlížel Kamil Bačůvka. Myslím, že mluvím za všechny hasiče, když řeknu, že se akce podařila na výbornou a žákům se velmi líbila.

Ukázka pro ZŠ Fryšták 29.6.2009

autor: Martin Bill SDH Fryšták