13.3.2015 Návštěva u profesionálních hasičů

18. 3. 2015

Každý pátek třináctého je již po řadu let dnem, kdy se otevřou vrata hasičských stanic široké veřejnosti. Odjezd našich hasičů do Zlína byl v 10:00 a po příjezdu se naši nejmladší rozprchli na prohlídku všech vozidel a různých věcí, kterými hasičská stanice disponuje. Kromě prohlídky požární techniky si například naši hasiči mohli prohlédnout i práci zdravotnické záchranné služby, městských policistů a zástupců BESIPu. Vyzkoušeli si tak například správné poskytnutí první pomoci, připraveny byly ukázky zásahu při dopravní nehodě, požáru vozidla, zadržení nebezpečného pachatele služebním psem či záchrana osob z výšky.  Na všechny čekala spousta zábavy, zajímavostí, ale i poučení. Znovu se tak potvrdilo, že pátek 13. nemusí vždy znamenat smůlu.